Kapitola 7. Rozhraní IBugtraqProvider

Obsah

Úmluva pro pojmenování
Rozhraní IBugtraqProvider
Rozhraní IBugtraqProvider2

Chcete-li získat těsnější integraci se systémy pro sledování problémů, než prosté používání vlastností bugtraq:, TortoiseSVN může využít zásuvné moduly COM. S takovými zásuvnými moduly je možné načíst informace přímo ze systému, komunikovat s uživatelem a poskytovat informace zpátky TortoiseSVN o otevřených problémech, ověření zpráv záznamu zadané uživatelem a dokonce i spustit činnosti po úspěšném odevzdání např. zavřít problém.

Nemůžeme poskytnout informace a návody, jak musíte objekt COM zavést ve Vašem oblíbeném programovacím jazyku, ale máme příklady zásuvných modulů v C++/ATL a C# v našem úložišti v adresáři contrib/issue-tracker-plugins. V tomto adresáři také najdete potřebné hlavičkové soubory, které potřebujete pro tvorbu Vašeho zásuvného modulu. („Licence“ vysvětluje, jak získat přístup k úložišti.)

Důležité

Měli byste poskytnout 32bitové i 64bitové verze Vašeho zásuvného modulu. Protože verze x64 TortoiseSVN nemůže použít 32bitový zásuvný modul a naopak.

Úmluva pro pojmenování

Pokud vydáte zásuvný modul systému pro sledování problémů pro TortoiseSVN, nenazývejte ho, prosím, Tortoise<Něco>. Rádi bychom si šetřili předponu Tortoise pro klienta správy verzí zavedeného do rozhraní Windows. Například: TortoiseCVS, TortoiseSVN, TortoiseHg, TortoiseGit a TortoiseBzr jsou všichni klienty pro správu verzí.

Prosím pojmenujte Váš zásuvný modul pro klienta Tortoise Turtle<Něco>, kde <Něco> odkazuje na systém, ke kterému se připojujete. Nebo si vyberte jméno, které zní jako Turtle ale má odlišné první písmeno. Hezké příklady jsou:

  • Gurtle - zásuvný modul systému pro sledování problémů v Google code

  • Gurtle - zásuvný modul systému pro sledování problémů v Redmine

  • VurtleOne - Gurtle - zásuvný modul systému pro sledování problémů ve VersionOne