Kontrola pravopisu

TortoiseSVN uses the Windows spell checker if it's available (Windows 8 or later). Which means that if you want the spell checker to work in a different language than the default OS language, you have to install the spell checker module in the Windows settings (Settings > Time & Language > Region & Language).

TortoiseSVN will use that spell checker if properly configured with the tsvn:projectlanguage project property.

In case the Windows spell checker is not available, TortoiseSVN can also use spell checker dictionaries from OpenOffice and Mozilla.

Instalátor automaticky přidá anglické slovníky USA a Velké Británie. Pokud chcete další jazyky, je nejjednodušší možností prostě nainstalovat jeden z jazykových balíčků TortoiseSVN. Tímto se nainstaluje příslušné soubory slovníku, stejně jako přeložené uživatelské rozhraní TortoiseSVN. Po dokončení instalace bude také slovník k dispozici.

Nebo si můžete nainstalovat slovníky sami. Pokud máte naistalováno OpenOffice nebo Mozilla, můžete tyto slovníky zkopírovat. Jsou umístěny v instalačním adresáři těchto aplikací. V opačném případě je potřeba stáhnout potřebné soubory slovníku z http://wiki.services.openoffice.org/wiki/Dictionaries.

Jakmile máte soubory se slovníkem, pravděpodobně je budete muset přejmenovat tak, aby názvy souborů měli pouze název jazyka. Příklad:

Pak je stačí zkopírovat do složky %APPDATA%\TortoiseSVN\dic. Pokud složka neexistuje, je třeba ji nejdříve vytvořit. TortoiseSVN také prohledává podsložku Languages ve složce své instalace (Standardně C:\Program Files\TortoiseSVN\Languages); zde jsou umisťovány soubory jazykových balíčků. Složka %APPDATA% ale má přednost, protože nevyžaduje správcovská oprávnění. Při příštím spuštění TortoiseSVN, bude kontrola pravopisu k dispozici.

Pokud nainstalujete více slovníků, TortoiseSVN používá tato pravidla pro výběr, které z nich použít.

  1. Podívejte se na nastavení tsvn:projectlanguage. Podívejte se na „Nastavení projektu“ pro informace o nastavení vlastností projektu.

  2. Není-li nastaven žádný jazyk projektu, nebo tento jazyk není nainstalován, zkuste jazyk odpovídající locale Windows.

  3. Pokud přesný jazyk Windows nefunguje, zkuste

    jazyk, napde_CH (de_DE (NPokud nic z v