Přístup do úložiště

Chcete-li používat TortoiseSVN (nebo jakéhokoliv jiného klienta Subversion), budete potřebovat místo, kde se budou nacházet Vaše úložiště. Můžete buď Vaše úložiště mít uložená lokálně a přistupovat k nim pomocí protokolu file:// nebo je můžete umístit na server a přistupovat k nim pomocí protokolů http:// nebo svn://. Tyto dva serverové protokoly mohou být také zašifrovány. Používáte k tomu https:// nebo svn+ssh://, nebo můžete použít svn:// a SASL.

If you are using a public hosting service such as SourceForge or your server has already been setup by someone else then there is nothing else you need to do. Move along to 4 – „Příručka Každodenního Použití.

Pokud nemáte server a budete pracovat sami, nebo právě hodnotíte Subversion a TortoiseSVN v soukromí, pak místní úložiště je pro Vás asi nejlepší volba. Stačí vytvořit úložiště na vlastním PC, jak bylo předtím popsáno v 3 – „Úložiště. Můžete přeskočit zbytek této kapitoly a hned jít na 4 – „Příručka Každodenního Použití abyste zjistili, jak úložiště začít používat.

Pokud jste uvažovali o vytvoření úložiště ve sdílené síti s více uživateli, pořádně se zamyslete. Přečtěte si „Přístup k úložišti na síťovém disku“ abyste zjistili, proč si myslíme, že je to špatný nápad. Nastavit server není tak těžké, jak se zdá a poskytne Vám lepší spolehlivost a asi i rychlost.

Podrobnější informace o možnostech serveru Subversion a jak si vybrat nejlepší architekturu pro vaši situaci můžete nalézt v knize Subversion v Nastavení serveru.

In the early days of Subversion, setting up a server required a good understanding of server configuration and in previous versions of this manual we included detailed descriptions of how to set up a server. Since then things have become easier as there are now several pre-packaged server installers available which guide you through the setup and configuration process. These links are for some of the installers we know about:

You can always find the latest links on the Subversion website.

You can find further How To guides on the TortoiseSVN website.