Ak príkaz Subversion nie je možné úspešne dokončiť, napríklad z dôvodu problémov so serverom, vaša pracovná kópia môže zostať v nekonzistentnom stave. V takom prípade musíte použiť na priečinok príkaz
→ . Je dobré to urobiť na najvyššej úrovni pracovnej kópie.V dialógovom okne Vyčistiť sú aj ďalšie užitočné možnosti, ako dostať pracovnú kópiu do stavu čisté
.
Ako už bolo uvedené vyššie, táto možnosť sa pokúša dostať nekonzistentnú pracovnú kópiu do funkčného a použiteľného stavu. Toto neovplyvní žiadne údaje, ktoré máte, ale iba interné stavy databázy pracovných kópií. Toto je aktuálny príkaz Vyčistiť
, ktorý poznáte zo starších klientov TortoiseSVN alebo iných klientov SVN.
Ak je zaškrtnuté, všetky zámky zápisu sa odstránia z databázy pracovných kópií. Vo väčšine situácií je to potrebné, aby čistenie fungovalo!
Zrušte zaškrtnutie tejto možnosti, iba ak v tomto čase pracovnú kópiu používajú iní užívatelia/klienti. Ale ak čistenie potom zlyhá, musíte zaškrtnúť túto možnosť, aby bolo čistenie úspešné.
Upravuje zaznamenané časové pečiatky všetkých súborov a urýchľuje budúce kontroly stavu. To môže urýchliť všetky dialógové okná, ktoré zobrazujú zoznamy súborov s pracovnými kópiami, napríklad dialógové okno Odovzdanie.
Odstráni nepoužívané pôvodné kópie a skomprimuje všetky zostávajúce pôvodné kópie súborov pracovnej kópie.
Niekedy prekrytia prostredia, najmä v stromovom zobrazení na ľavej strane prieskumníka, nezobrazujú aktuálny stav alebo zásobník stavu nedokázal rozpoznať zmeny. V tejto situácii môžete použitím tohto príkazu vynútiť obnovenie.
Ak je toto zaškrtnuté, akcie sa vykonajú aj pre všetky súbory a priečinky zahrnuté vo vlastnosti svn:externals
.
Toto je rýchly a ľahký spôsob odstránenia všetkých vygenerovaných súborov z pracovnej kópie. Všetky bezverziové súbory a priečinky, sa presunú do koša.
Poznámka: To isté môžete urobiť aj z dialógu
→ . Tam tiež získate zoznam všetkých bezverziových súborov a priečinkov pre výber na odstránenie.Tento príkaz vráti všetky lokálne úpravy, ktoré ešte nie sú odovzdané.
Poznámka: je lepšie použiť príkaz
→ , pretože tam môžete najskôr vidieť a vybrať súbory na vrátenie.