Příloha C. Užitečné tipy pro administrátory

Obsah

Nasazení TortoiseSVN pomocí zásad skupiny
Přesměrovat kontrolu nové verze
Nastavení proměnné prostředí SVN_ASP_DOT_NET_HACK
Zakázání položek kontextového menu

Tato příloha obsahuje řešení problémů/otázek, které můžete mít, pokud jste zodpovědni za nasazení TortoiseSVN do více klientských počítačů.

Nasazení TortoiseSVN pomocí zásad skupiny

Instalační soubor TortoiseSVN je ve formátu MSI, což znamená, že byste neměli mít žádné problémy s přidáním tohoto MSI souboru do zásad skupiny Vašeho správce domény.

Dobrý návod, jak toto provést, lze nalézt v článku 314934 znalostní báze společnosti Microsoft: http://support.microsoft.com/?kbid=314934.

TortoiseSVN musí být nainstalován pod Konfigurace počítače a ne pod Konfigurace uživatele. Je to proto, že TortoiseSVN potřebuje DLL knihovny CRT a MFC, které můžou být nasazeny pouze na každý počítač zvlášť a ne zvlášť pro jednoho uživatele. Pokud opravdu musíte nainstalovat TortoiseSVN zvlášť pro každého uživatele, pak musíte nejprve nainstalovat balík MFC a CRT verze 12 od společnosti Microsoft na každém počítači, na který chcete nainstalovat TortoiseSVN pro každého uživatele zvlášť.

Můžete si MSI soubor přizpůsobit, pokud chcete, aby všichni uživatelé měli stejná nastavení. Nastavení TSVN jsou uložena v registru pod HKEY_CURRENT_USER\Software\TortoiseSVN a obecná nastavení Subversion (která ovlivňují všechny klienty subversion) jsou uložena v konfiguračních souborech v %APPDATA%\Subversion. Pokud potřebujete pomoc s úpravou MSI, vyzkoušejte některý z fór pro změnu MSI, nebo hledejte MSI transform na internetu.