Vrátit změny zpět

Pokud chcete zrušit všechny změny provedené v souboru od poslední aktualizace, je nutné vybrat soubor, klikněte pravým tlačítkem myši pro zobrazení kontextového menu a vyberte příkaz TortoiseSVNVrátit. Objeví se dialogové okno zobrazující soubory, které jste změnili a může být vráceny. Vyberte ty, které chcete vrátit a klikněte na OK.

Obrázek 4.35. Dialogové okno Vrátit

Dialogové okno Vrátit


Pokud chcete také vyčistit všechny nastavené seznamy změn, zaškrtněte políčko na konci dialogového okna.

Pokud chcete zrušit smazání nebo přejmenování, musíte použít Vrátit na nadřazenou složku, protože odstraněná položka neexistuje, abyste na ní mohli kliknout pravým tlačítkem myši.

Pokud chcete přidání položky vrátit zpět, v kontextovém menu se toto zobrazí jako TortoiseSVNVrátit zpět přidání.... Toto je také vrácení, ale jméno bylo změněno, aby to bylo více zřejmé.

Sloupce v tomto dialogovém okně lze upravit stejným způsobem jako sloupce v dialogovém okně Zkontrolovat změny. Přečtěte si „Místní a Vzdálený Stav“ pro další podrobnosti.

Vzhledem k tomu, že vrácení se někdy používá na vyčištění pracovní kopie, je zde navíc tlačítko, které umožňuje odstranit také položky bez verze. Po klepnutí na toto tlačítko se zobrazí další dialogové okno s výpisem všech položek bez verze, které pak můžete vybrat ke smazání.

Vrácení Změn, které byly odevzdány, zpět

Vrátit Vráti zpět pouze místní změny. Nevrací zpět změny, které již byly odevzdány. Pokud chcete vrátit zpět všechny změny, které byly odevzdány v určité revizi, prohlédněte si „Dialogové Okno Záznamu Revizí“ pro další informace.

Vrácení je pomalé

Když vracíte změny můžete zjistit, že operace trvá mnohem déle, než očekáváte. Důvodem je, že upravená verze souboru je poslána do koše, takže můžete znovu změny načíst, pokud jste je omylem vrátili. Pokud ale je Váš Koš plný, systému Windows trvá dlouho najít místo pro uložení souboru. Řešení je jednoduché: buď vysypat koš, nebo odškrtnout políčko Při vracení zpět použít odpadkový koš v nastavení TortoiseSVN.