Kapitola 1. Začínáme

Obsah

Instalace TortoiseSVN
Systémové požadavky
Instalace
Základní představa
Jdeme si to vyzkoušet
Vytvoření Úložiště
Import projektu
Získání Pracovní Kopie
Provedení změn
Přidání více souborů
Prohlížení Historie Projektu
Vracení Změn
Pokračujeme ...

Tato část je zaměřena na lidi, kteří by chtěli zjistit, co TortoiseSVN vlastně je, a vyzkoušet si ho. Vysvětluje, jak nainstalovat TortoiseSVN, vytvořit místní úložiště a provede Vás nejčastěji používanými operacemi.

Instalace TortoiseSVN

Systémové požadavky

TortoiseSVN běží na Windows Vista nebo vyšší a je k dispozici v obou 32bitových a 64bitových variantách. Instalátor pro 64bitový Windows také obsahuje části rozšíření pro 32bitovou verzi. Což znamená, že nemusíte instalovat 32bitovou verzi zvlášť, abyste dostali kontextové menu TortoiseSVN a překryvy v 32bitových aplikacích.

Podpora pro Windows 98, Windows ME a Windows NT4 byla ukončena ve verzi 1.2.0 a podpora Windows 2000 a XP SP2 byla ukončena ve verzi 1.7.0. Podpora Windows XP SP3 byla ukončena ve verzi 1.9.0. Stále si můžete stáhnout a nainstalovat starší verze, pokud je budete potřebovat.

Instalace

TortoiseSVN přichází se snadno použitelným instalátorem. Dvakrát klikněte na instalační soubor a postupujte podle pokynů. Instalátor se postará o zbytek. Nezapomeňte po instalaci restartovat.

Důležité

K instalaci TortoiseSVN musíte mít správcovská oprávnění. Instalátor Vás o ně požádá až budou potřeba.

Jsou k dispozici jazykové balíčky, které přeloží uživatelské rozhraní TortoiseSVN do mnoha různých jazyků. Zkontrolujte prosím G – „Jazykové balíčky a kontrola pravopisu pro více informací, jak je nainstalovat.

If you encounter any problems during or after installing TortoiseSVN please refer to our online FAQ at https://tortoisesvn.net/faq.html.